Reliéfní tisk

Reliéfní tisk (také nazýváno reliéfní ražba) vychází z metody horká ražba. Reliéfní tisk je designovým prvkem. Tiskový motiv se přenese na potiskovaný materiál za pomocí štočku za působení tepla a tlaku přes barevnou folii. Ražba je vystouplá směrem nahoru a vhodná i pro nižší gramáže. Štoček oproti plochému štočku je navíc prorytý. Tím dosáhneme odstupňovaného efektu.  Do raznic se ryje ručně, nebo strojově. Rytec pomocí tradičních nástrojů zahlubuje motiv do štočku. Prorytím štočku a jeho přenosem na potiskovatelný materiál vznikne plastický efekt na tiskovině.

Používá se nejen na obrázky a loga ale reliéfní tisk je rovněž vhodný na text. Text musí být dostatečně nasílený. Nedoporučujeme na příliš jemné linky, tam reliéf nevynikne.

Reliéfní tisk je náročný na kvalitu zpracování. Se špičkovou technologií a vysoce odbornými pracovníky s dlouholetou praxí dosahujeme skvělých výsledků.

Využíváme nejčastěji na luxusních tiskovinách, jako jsou svatební oznámení – například na jména snoubenců. Dále v obalové technice – například na název produktu. Reliéfní tisk se také využívá na diplomech, čestných uznáních, vizitkách, visačkách, obálkách výročních zpráv, dárkových a výherních poukazech, pamětních listech, akciích, atp.

Neváhejte se na nás obrátit. S touto technologií máme letité zkušenosti. V případě zájmu Vám tiskovinu vyrobíme na klíč, od grafického návrhu až výsledný produkt. Díky našim svěžím nápadům navrhneme Vaše tiskoviny moderní, ale i nadčasové. Technologii reliéfní tisk můžeme kombinovat s našimi ostatními technologiemi.